بررسی نحوه اعطای جایزه و وام کاشان شناسی به دانشجویان، اهتمام برای تجهیز کتابخانه کاشان شناسی و تقویت بنیاد کتاب مطهر؛ بروندادی از اندیشه مهرورزانی دیگر: دکتر شروین عرفانی، خانم شیده نراقی و آقای افشین عاطفی

شنبه‌های بنیاد حامیان؛ محمل خیر مهروزان

بنیاد حامیان دانشگاه کاشان که وارد سیزدهمین سال فعالیت خود می‌شود هر شنبه در دفترش در طبقه فوقانی ساختمان مجموعه دانشکده‌های علوم پایه، محل حضور خیرین مهروز، مسئولان دانشگاه، دانشجویان، اساتید، کارکنان و مراجعان است.
در هر جلسه، فصل نوینی برای شکفتن نوشکوفه‌هایی از این دشت پر گل و ریحان رخ می‌نماید و همین تکرار و استمرار است که دانشگاه کاشان را سرآمد جذب خیرین آموزش عالی ساخته است و سکینه و پشتوانه‌ای برای آحاد دانشگاهیان این مرکز علمی فراهم آورده است.
بنیاد حامیان دانشگاه کاشان در این سالها فقط ساختمان نساخته است. این بنیاد در کنار زمینه‌سازی حضور خیرین برای گسترش فضای‌های کالبدی مورد نیاز، به حوزه‌های روزآمد و تازه‌ای از بایسته‌ها و مطالبات دانشگاهی ورود کرده است.
یک روز صندوق قرض‌الحسنه دانشجویی فاطمه‌الزهرا(س) از آن سربرآورده و از زمان تاسیس تا امروز همواره دانشجویان را مورد حمایت قرار داده است.
مدتی در چندین کرسی وقفی با حمایت خیرین فرصت تدریس اساتید بین‌المللی را برای دانشجویان فراهم آمده است.
یک روز ایده بنیاد کتاب مطهر در آن شکل گرفته تا نوع تازه‌ای از امانت دادن کتاب به دانشجویان پایه ریزی شود.
یک روز حمایت از نخبگان و دانش آموزان در ذهن سیال خیرین جوانه زده. روز دیگر اعطای بورسیه به دانشجویان ممتاز تحقق یافته.
یک روز برای تأمین تجهیزات آزمایشگاهی تبادل اندیشه شده و روز دیگر برای تامین نیازهای خوابگاهی، رفاهی و ورزشی دانشجویان مهربانانی پیش قدم شده اند.
این دفتر، روزی میزبان مسن ترین خیر آموزش عالی مرحوم دکتر عباس مازوچی در نود و دومین سال زندگیش بوده است و یک روز میزبان جوان ترین خیر آموزش عالی نادیا شاطر کاشانی در نه سالگی.
اینجا به سوی همه خیرین آغوش گشاده است از بلند همتانی که ساختمانی را برای یک دانشکده یا یک خوابگاه با تجهیزاتش ساخته‌اند و اسبابش را فراهم آورده‌اند، تا کریمانی که بانی تجهیزات و کتاب و بورسیه دانشجویان شده‌اند.
امروز هم شنبه‌ای دیگر است. دهم دیماه 1401 خورشیدی و‌ باز فصلی نو و ایده‌ای جدید.
دستورکار امروز بررسی نحوه اعطای جایزه و وام کاشان شناسی به دانشجویان، اهتمام برای تجهیز کتابخانه کاشان شناسی و تقویت بنیاد کتاب مطهر است. بروندادی از اندیشه مهرورزانی دیگر: دکتر شروین عرفانی، خانم شیده نراقی و آقای افشین عاطفی.
خدا رحمت کند مرحوم دکتر ابراهیم عرفانی و همسرش خانم راشده نراقی را که دیروز مراسم یادبودشان در همسایگی آرامگاه ملا محسن فیض کاشانی برگزار شد و خدا طول و عمر و سلامت دهد به ایران شناس نامدار دکتر تورج دریایی و کاشان پژوه ادیب استاد حسن عاطفی.

همه یک به یک مهربانی کنید
جهان را همه پاسپانی کنید
بگویید این جمله در گوش باد
که یک تن به گیتی پریشان مباد

«فردوسی»

زنده یاد دکتر ابراهیم عرفانی و زنده یاد سرکار خانم راشده نراقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *