زنده یاد جناب دکتر عباس مازوچي

دکتر عباس مازوچي فرزند غلامعلي و بانو زهرا در سال 1307 در کاشان ديده گشود.

اين دندانپزشک خدوم در سال‌هاي طولاني، کارنامه درخشاني در خدمت به همشهريان نگاشته است. فرزندش امير منصور در دوران دفاع مقدس نام او را کنار نام ديگر پدران شهيد به ثبت رسانيد و مدال صبوري را بر وجود مادر پاکدامن خود سرکار خانم آويخت و سربلندي و سرافرازي خانواده خود را جاودانه کرد.

دکتر مازوچي قطعه زميني را در خيابان شاهد کاشان براي احداث مدرسه شبانه‌روزي به آموزش و پرورش اهدا کرد، اين مدسه با بودجه ملي احداث و در سال به بهره‌برداري رسيد و اين مرکز آموزشي به نام شهيد امير منصور مازوچي مزين شده است.

دکتر مازوچي در سال در اقدام خيرخواهانه ديگري منزلي را به مساحت 600 متر در خيابان باب الحوائج کاشان به دانشگاه کاشان واگذار نمود، اين منزل اهدايي پشتوانه تکميل ساختمان پرديس شهدا دانشگاه کاشان شد.

دکتر مازوچي در سال 1399 با تقبّل هزينه تعمير اساسي يکي از خوابگاه‌هاي پسران دانشگاه کاشان، گام خير ديگري برداشت، دانشگاه کاشان به پيشنهاد اين خيّر محترم، اين خوابگاه را به عنوان «شهيد اميرمنصور مازوچي» مزيّن کرد.

2 فکری در “زنده یاد جناب دکتر عباس مازوچي

  1. محمد مبینی پاسخ

    کتاب «بابا دکتر: سبک زندگی و کار دکتر عباس مازوچی» به قلم جابر تواضعی و توسط انتشارات سبک زندگی درباره ایشان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *