به مناسبت 16 آذر روز دانشجو، از دانشجویان ممتاز و منتخب آموزشی سال های 97 تا 99 دانشگاه کاشان با حضور خیرین ارجمند و رئیس دانشگاه تجلیل شد. یکی از خیّرین ارجمند تعداد 50 نفر از دانشجویان دانشگاه کاشان را بورسیه نموده‌اند.

رئیس دانشگاه کاشان گفت: دانشجویان و جوانان تنها ناجی فضای کنونی کشور می توانند باشند.

دکتر عباس کتابی در جمع دانشجویان منتخب و ممتاز دانشگاه کاشان با تبریک روز دانشجو، به تلاش دشمن برای دلسرد کردن جوانان به نظام جمهوری اسلامی و فرار مغزها از کشور اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تاریخ کشور ما ظرفیتهای بی نظیری به خصوص در زمینه نیروی انسانی دارد و همیشه در همه زمینه های علمی، تاریخی، فرهنگی، مذهبی، ایثار و شهادت درخشان بوده است.

وی به شانزدهم آذر روز دانشجو اشاره کرد و اظهار داشت: در این روز جوانان دانشجو برای مبارزه با استکبار و استبداد قیام کردند و از جان خود گذشتند که دانشجویان باید از رشادت های این جوانان الگو پذیرند.

رئیس دانشگاه کاشان نخبگان و دانشجویان ممتاز را گل های معطر بوستان علمی دانست و افزود: شما جوانان دانشجو و مستعد باید از این استعداد خدادادی خود نهایت بهره و استفاده را ببرید.

دکتر کتابی ابر چالش کشور را اشتغال عنوان کرد و اظهار داشت: در دانشگاه، آموزش باید هدفمند و همراه با مهارت باشد تا جوانان بعد از فارغ التحصیلی بتوانند حلال مشکلات باشند.

وی به بورسیه تحصیلی 50 دانشجوی این دانشگاه اشاره و خاطر نشان کرد: آینده کشور از آن شما دانشجویان است و باید سعی نمایید تا با خوب درس خواندن و کسب مهارتهای لازم بتوانید مدیران خوبی برای آینده کشور باشید.

ایشان با بیان اینکه ما مدیون مردم هستیم افزود: نخبگان و فرهیختگان باید احساس مسئولیت نسبت به مردم و جامعه داشته باشند و تلاش مضاعف خود را برای خدمت و نقش آفرینی در جامعه داشته باشند.

دکتر کتابی دانشگاه کاشان را از دانشگاه‌های مطرح و نمونه در زمینه های مختلف و در ابعاد ملی و بین المللی و حمایت و پشتیبانی های خیرین عنوان و تاکید کرد: شما دانشجویان باید از پتانسیل ها و ظرفیت هایی که در این دانشگاه وجود دارد در راستای رشد و تعالی خود نهایت بهره را ببرید.و حلال مشکلات جامعه و کشور باشید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان نیز با گرامیداشت ۱۶ آذر و تبریک روز دانشجو افزود: دوران دانشجویی بهترین دوران زندگی است که باید دانشجویان از این فرصت جوانی خود به خوبی استفاده کنند.

حجت الاسلام دکتر خسروی مدیریت زمان را به دانشجویان مورد تاکید قرار داد و افزود: دانشجویی که اهل برنامه‌ریزی و مدیریت باشد به طور حتم موفق خواهد بود.

وی دانشجویان را سرمایه‌های اجتماعی یاد کرد و گفت: یکی از مولفه‌های ثروتمندی کشور نیروی انسانی است که اگر نیروی کارآمدی داشته باشیم می توانیم مدیریت درستی داشته باشیم.

مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه کاشان هم به تشکیل بنیاد نخبگان از سال ۸۸ دراین دانشگاه اشاره کرد و گفت: خیرین نیکوکار این دانشگاه تاکنون خدمات ارزنده‌ای برای رفاه حال شما دانشجویان با ساخت خوابگاه‌ها، فضاهای ورزشی، کتابخانه و تجهیز آزمایشگاههای و کارگاهها برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی داشته اند و در این دانشگاه به یادگار گذاشته اند .

حاج علی محمد الماسی نخبگی را بسیار ارزشمند دانست و افزود: نخبگی و داشتن معدل بالا به تنهایی مهم نیست و زمانی ارزشمند است که بتواند خدماتی را به جامعه ارائه دهد.

وی دانشجویی را بهترین دوران برای جوانان ذکر کرد و اظهار داشت: به گونه ای زندگی کنید که همیشه جوان بمانید و همچون خیرین از شما همیشه به نیکویی یاد شود.

در این نشست دانشجویان منتخب نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند و در پایان از این دانشجویان تجلیل شد.

یکی از خیّرین ارجمند تعداد 50 نفر از دانشجویان دانشگاه کاشان را بورسیه نموده‌اند، در این نشست با قدردانی از رئیس دانشگاه و بنیاد حامیان به دانشجویان توصیه کرد: تمام تلاشتان را بکنید و علم را کسب کنید تا به مدارج بالای علمی برسید تا در آینده به خودتان و به این مردم و مملکت خدمت کنید و باعث افتخار کشور خود باشید.

وی از دانشجویان خواست تا خود را درگیر مسائل حاشیه‌ای نکنند و فقط به کسب علم بپردازند و نگران آینده خود نباشند و با اشاره به اینکه زندگی پر از ناملایمات است افزود: خداوند در دنیا آسایش مطلق را برای هیچ کس نگذاشته و اگر بخواهید از این ناملایمات عبور کنید فقط به پدر و مادرتان خدمت کنید و هرچیزی که از دنیا و آخرت می‌خواهید از دعای پدر و مادرتان و خدمت به آن‌ها می‌توانید کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *